ICF Girişimci Koçluğu Eğitimi

Esentia Academy /

Girişimci Koçluğu Eğitimi

ICF Onaylı Girişimci Koçluğu Eğitimi

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Esentia Academy, “Startup Coaching” Girişimci Koçluğu Eğitimi, ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde online eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan ileri koçluk programıdır.

İş kurma aşamasında olan veya mevcut işini sağlıklı bir şekilde büyütmeyi amaçlayan kişilere hedeflerine ulaşmak için hangi becerilerini nasıl geliştirecekleri konusunda verilen koçluk hizmetidir.

Girişimcilik konusunda gerekli olan temel bilgiler ile kazanılacak yetkinlikler, nasıl girişimci olunabileceği, girişimcilerin sahip olması gereken nitelik ve beceriler, girişimcilik motivasyonu ve engelleri, girişimcilik için sahip olunması ve yapılması gereken araştırmalar ve planlamalar, iş planı ve iş modellerinin oluşturulması amaçlanmıştır.

Kimler bu eğitime katılmalı?

  • Girişimcilere koçlukta uzmanlaşmak isteyen Profesyonel Koçlar,

  • Girişimci Olmak İsteyenler, Kendi İşini veya Markasını Kurmak İsteyenler,

  • İşletme Sahipleri, Yöneticiler, Çalışanlar, Girişim Projesi Olanlar,

  • Girişimcilik Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İstayenler

Eğitim Süreci

Girişimci Koçluğu Eğitimi, 2 tam gün süren tamamı canlı online derslerden oluşur ve toplam 16 CCE değerine sahiptir.

Ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikrofonlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz. Mezun olduktan sonra da süpervizyon desteği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı “Startup Coaching” Girişimci Koçluğu sertifikası verilecektir.

Eğitim İçeriği

Girişimcilik konusunda gerekli olan temel bilgiler ile kazanılacak yetkinlikler, nasıl girişimci olunabileceği, girişimcilerin sahip olması gereken nitelik ve beceriler, girişimcilik motivasyonu ve engelleri, girişimcilik için sahip olunması ve yapılması gereken araştırmalar ve planlamalar, iş planı ve iş modellerinin oluşturulması üzerinde durulur.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir

Girişimci Koçluğu Tanımı ve Metodolojisi:

Girişimciliğin ne olduğunu ve ne olmadığı. Girişimcilikte değer yaratma. Girişimcilerin sahip olması gereken motivasyon ve yetkinlikler. Girişimci gibi düşünebilmek. Girişimciliğin olmazsa olmazları. Girişimcilik İş Planı ve Modelleri.  Girişimcilik başarı ve başarısızlık hikayeleri, nedenleri. Planlama ve networkingin önemi. İş kurma süreçleri. Projenin Üretim Aşamaları ve Uyumunun Analizi. Marka ve Pazarlama Aşamaları

Girişimci Koçunun Varlığı:

Girişimci koçu için kör noktalar, girişimci koçluğunun farklılıkları, girişimci koçunun en sık yaptığı hatalar

Olasılıklar Dünyası:

Girişimci koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, girişimci koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Teoriden Pratiğe:

Gişirimci koçluğuna ait örnek vaka çalışmaları üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara girişimci koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinden geri bildirimler verilir.

Eğitim Takvimi

29 Haziran 2024 Cumartesi 10.00- 17.00

30 Haziran 2024 Pazar 10.00- 17.00

* Süpervizyon tarihleri grup içinde belirlenecektir.

Katılım Koşulları ve Ücret

Katılımcıların temel koçluk eğitimi almış olmaları gerekmektedir *

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. 

Eğitim ücreti 6.500 TL’dir.

(Esentia öğrencilerine %20 indirim yapılır. Ücretlere KDV dahil değildir.)

Daha önce temel koçluk eğitimi almadıysanız ICF Profesyonel Koçluk Sertifika programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Sohbet
Yardım
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?