ICF Yönetici Koçluğu Eğitimi

Essential Academy /

ICF Yönetici Koçluğu Eğitimi

ICF Onaylı Yönetici Koçluğu Eğitimi

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Esentia Academy, “Executive Coaching Yönetici Koçluğu Eğitimi, ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde online eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan ileri koçluk programıdır.

İş yaşamının en zorlu dönemeçlerinden biri yönetici adaylığından yöneticiliğe geçiştir. Ezberler bozulur ve işe dair bilinenlerin yanı sıra yönetsel yetkinlikler aranır olur. 

Kariyer ilerledikçe, iş ne kadar teknik olursa olsun, ekip yönetmek gerekecektir. Özellikle de tüm dünyada yatay organizasyonlara geçiş yapıldığı düşünülürse, bundan kaçış yok gibi duruyor.

Yönetim görevini yeni devralmış, yeni ekip kurmakla görevlendirilmiş, mevcut ekibin başına yeni getirilmiş kısacası yönetim kademesindeki hemen herkesin koçluk ile dolduracağı boşluklar mevcut. Yeni bir bakış açısı geliştirmek, insan yönetimine bilimsel bir gözle bakabilmek hem kişinin kendi yaşamını hem de ekibinin yaşamını, şüphesiz çok olumlu yönde etkileyecek. Yönetici koçluğunun bu kadar büyük bir etki alanına sahip olması, bu alanı daha da gözler önüne taşıyor.

Yönetici koçluğu ile yaşanacak farkındalıklar sayesinde ekibin her bir üyesinin farklı olduğu, farklı motivasyonları, farklı ihtiyaçları olduğu gerçeği gözler önüne serilecek. Kendi ihtiyaçlarını da fark eden yönetici kendine özel liderlik tipini oluşturacak, yönetsel yetkinliklerini kurum kültürüne uygun şekilde geliştirebilecektir. Resmin bütününü gören bu bakış sayesinde kuruma aidiyet artacak, olumlu kurum kültürü yaşanabilecektir. Şirketlerin başarılarının bu kıymetlerde saklı olduğu artık herkesçe bilinen bir gerçek. Koçluk her sektörde ve her kurumda olmazsa olmaz uygulamalardan biri olmaya devam edecek.

Kimler bu eğitime katılmalı?

  • Yönetici Koçu olarak her kademeden yöneticinin yanında olabilmeyi hedefleyen koçlar
  • Koçvari bir yaklaşımla ekibini yönetmek isteyen her kademeden yöneticiler
  • Koçluk şapkası sayesinde çalışanların verimini artıracağını bilen iş sahipleri

Eğitim Süreci

Yönetici Koçluğu Eğitimi, 2 tam gün süren tamamı canlı online derslerden oluşur ve toplam 16 CCE değerine sahiptir.

Ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikrofonlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz. Mezun olduktan sonra da süpervizyon desteği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı “Executive Coaching” Yönetici Koçluğu sertifikası verilecektir.

Eğitim İçeriği

Kariyerin hangi döneminde olursa olsun kişilerin gerçek potansiyelini kullanabilecekleri, başarılı, mutlu ve iş tatmini yaşayan çalışanlara dönüşmelerini hedef almaktadır.

Bu eğitimde yöneticilere koçluk yapabilmek için gerekli olan metod, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir

Yönetici Tanımı ve Türleri:

Farklı kurum kültürlerinde yönetici tanımları ve literatüre girmiş yönetici tipleri

Yönetici Koçluğu ve Diğer Koçluklar ile Arasındaki Farklar:

Yönetici koçunun diğer türlerden farklı olarak sahip olması gereken kurumsal yaklaşımlar ve koçluğu katkıları

Yönetici Koçunun Varlığı:

Yönetici koçu için kör noktalar, yönetici koçluğunun farklılıkları, yönetici koçunun en sık yaptığı hatalar

Olasılıklar Dünyası:

Yönetici koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, yönetici koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Teoriden Pratiğe:

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Eğitim Takvimi

13 Temmuz 2024 Cumartesi 10.00- 17.00

14 Temmuz 2024 Pazar 10.00- 17.00

Katılım Koşulları ve Ücret

Katılımcıların temel koçluk eğitimi almış olmaları gerekmektedir *

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. 

Eğitim ücreti 6.500 TL’dir.

(Esentia öğrencilerine %20 indirim yapılır. Ücretlere KDV dahil değildir.)

Daha önce temel koçluk eğitimi almadıysanız ICF Profesyonel Koçluk Sertifika programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Sohbet
Yardım
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?