ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Esentia Academy /

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

ICF Akredite Profesyonel Koçluk Eğitimi

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite olan kurumdur. ICF, koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. Koçluk eğitimi ve sertifikasının global ve kurumsal anlamda geçerli olmasının anahtar koşulu ICF akreditasyonudur.

ICF tarafından verilen en üst düzey akreditasyona ve ICF adına sözlü mezuniyet sınavları yapma yetkisine sahip olan Umut Esen Akademi, ICF’in 2023 yılında güncellediği Level-2 (eski adıyla ACTP) programıyla ACC / PCC unvan yolculuğunuzda yaşam koçu eğitimi ve mezuniyet sonrası profesyonel yaşama geçişte sizin yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

Koçluk Eğitimi Sertifika Programımızın tamamı 225 onaylı saat sürmekte olup içeriği sınıf oturumları, deneyime dayalı gelişim yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

Ders ve atölye çalışmalarının tamamı online olarak Zoom üzerinden yapılmaktadır. Eğitim dili Türkçedir.

Esentia Akademi, “Professional Coaching Certificate Program” en üst düzey ICF akreditasyonuna sahiptir ve yaşam koçluğu eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde, her insanın muazzam bir potansiyel olduğundan hareketle farklılığa değer veren ve yargılamak yerine anlamaya odaklanan bir anlayışla hazırlanmıştır. ICF Koçluk Eğitimi Sertifika Programımız, Thomas Leonard’ın oluşturduğu koçluk esaslarına bağlı kalarak Fritz Perls’in Gestalt ekolünü benimsemiştir. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Koçluk ve NLP tekniklerinin koçluğa uyarlanmış etkili yöntemlerini barındırmaktadır.

SAYFANIN EN ALTINDAKİ KATILIMCI YORUMLARINI OKUMANIZI ÖNERİRİZ.
GERÇEK DENEYİMLER SİZE FİKİR VERECEKTİR.

Neden Esentia?

1. Akademimiz, ICF’in en yüksek akreditasyonuna ve ICF adına Türkçe sözlü sınav yapma yetkisine sahiptir. 

2. Eğitimlerimize mülakatla kabul edilir, ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikronlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz.

3. Özel olarak tasarlanmış iddialı ders programımızda her modül alanında marka olan MCC ve PCC unvanlı en iyi eğitmenler tarafından verilmektedir. 

4. Gözetimli Koçluk Atölyeleri, gerçek seans deneyimleri yaşayacağınız CoC Deneyim Kulübü® ve Portfolyo Çalışmaları gibi programlarımızla gerçek bir koç olarak mezun olursunuz. Ayrıca dergimiz Uwords‘te yazı yazabilir, U-Talks kanalımızda geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

5. Mezuniyet sonrasında da yanınızdayız. Coach 7/24 online koçluk sitemizde gelir elde edebilirsiniz, Mezunlar Kulübümüzde güçlü network kurabilir, Kariyer Programımıza katılarak akademide görev alabilirsiniz.

Program Süreci

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Temel Eğitim Modülleri

 • Modül 1Koçluğun Temelleri – 16 saat
 • Modül 2Koçun Varlığı – 16 saat
 • Modül 3Farkındalığı Yaratmak – 16 saat
 • Modül 4Aksiyon Almak – 16 saat
 • Modül 5İleri Koçluk Atölyesi – 14 saat

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Öğrenci ve Eğitim Koçluğu – 16 saat
 •  İlişki Koçluğu – 16 saat 
 • Kariyer Koçluğu – 16 saat
 •   Girişimci Koçluğu – 16 Saat
 •   Takım Koçluğu – 16 Saat
 •  Yönetici Koçluğu – 16 Saat

Akademimizdeki tüm eğitim programlarında ilk 4 modül Temel Eğitim olarak kabul edilir ve zorunludur.
ACC veya PCC olmak için Level-2 (ACTP) programlarımıza katılım gerekir.
Dileyen katılımcılar seçmeli modülleri de alabilir.

Canlı Online Dersler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi “optimum zaman, maksimum verim” ilkesiyle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum ve pratik anlatım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. 

Detaylı bilgiler, metotlar, öneriler ve alıştırmaların olduğu Ders Kitaplarınızı her modülden önce pdf formatında gönderiyoruz. 

Online Koçluk Atölyesi

Online koçluk atölyemizde süpervizör gözetiminde gerçek ve canlı koçluk deneyimleri yaşayacağınız bir uygulama ortamı sunuyoruz.
Atölye çalışmalarımızda her katılımcı defalarca koçluk yapma, danışan olma ve canlı koçlukları gözlemleme olanağı buluyor. Süpervizörün ve tüm katılımcıların geri bildirimleriyle usta bir koç olmaya giden yolda eşsiz bir laboratuvar olan bu aşama, özgüven gelişimine de katkıda bulunuyor.

Üretim Süreci

Hazırlayacağınız portfolyo çalışmasında okunacak kitaplar, izlenecek filmler, öz değerlendirme formları ve makale ile yetkinlik geliştireceksiniz.

"Gelişim, psikoloji, yaşam" temasıyla Turkcell Dergilik ve TurkTelekom e-Dergi'de çok okunan UWORDS Dergimizde yazar olabilirsiniz

Sunum ve konuşma yapabileceğiniz U-Talks kanalımızda geniş kitlelere ulaşabilirsiniz

CoC Deneyim Kulübü

Koçluk tecrübemi arttırmak için başlangıçta nasıl danışan bulacağım?” sorunuzu da yanıtsız bırakmıyoruz.

CoC, koçların bire bir seans yapma deneyimlerini arttırmaları ve ICF unvanı için gerekli olan koçluk görüşme saatlerini tamamlamaları amacıyla farklı ekollerdeki koçları bir araya getirip birbirlerine online koçluk yapmalarını sağlayan bir program. Örneğin altı ay içinde size atanacak 6 farklı danışana 24 seans profesyonel koçluk yapmış oluyorsunuz.

Mentorluk ve MasterClass

ICF yetkinliklerinde ustalaşma yolunda grup ve bireysel olarak üst düzey Mentorluk çalışmaları yapıyoruz.

Temel eğitimlerini bitiren ve unvan yolculuğunda olan koçlarımızla 3 kişilik gruplarda gözetimli koçluk çalışmaları yapıyoruz.
Altı hafta süren Master Class çalışmamızda süpervizör eşliğinde özel ilgi ve destekle ICF standarlarında yazılı ve sözlü geribildirimler veriyoruz.

Coach7/24'te Online Koçluk ile Gelir Elde Etme

Akademimizin online koçluk seans hizmeti veren Coach7/24'ün profesyonel koçları arasında yer alarak online koçluk seansları ile deneyim ve gelir elde edebilirsiniz.

Akademi mezunu koçlarımız coach724.com online koçluk merkezinde yer alma ve kazanç elde etme olanağını yakalar. (Karşılıklı onay gerektiren özel şartlara tâbidir.)

Modüllerin İçeriği

Bu derste katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir. Yetkin koçluğa giden yolda nitelik geliştirmek için kendini keşif, potansiyelleri ortaya çıkarma ve değerlerini fark etme süreçlerinin motive edici ve heyecan verici şekilde başlaması hedeflenir.

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Bu derste katılımcıların açık, esnek ve kendinden emin bir tarz kullanarak, tamamen bilinçli olma ve danışanla spontane ilişki kurma becerisini geliştirmek için temel koçluk becerileri edinmeleri amaçlanır. Müşterinin söylediklerine ve söylemediklerine tamamen odaklanma, müşterinin arzuları bağlamında söylenenlerin anlamını anlama ve müşterinin kendini ifade etmesini destekleme yeteneği geliştirmek üzerine teorik bilgiler ve pratik uygulamalar verilir. Koçun varlığını sağlama ve sürdürmeye yönelik yaklaşım ve iletişim becerileri üzerinde durulur. 

Öğrenilen seans içeriği yaklaşım ve teknikleri ile gözetimli koçluk yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin deneyim ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Bu derste yetişkin iletişimine ve davranışsal psikoloji temelinde ilişkiler bağlamına farkındalık sağlamak ve yargılayan zihinsel çerçeveden öğrenen zihinsel çerçeveye geçmek üzere çalışılır. Katılımcıların, davranışlarımızın altında yatan sisteme dair farkındalık kazanmalarına olanak sağlanır. Koçluk yetkinliklerini daha ileri ve daha derine taşıyacak yeni koçluk araçları ile tanışmaları ve müşteriye farkındalık kazandırmak için çeşitli bilgi, yöntem ve yaklaşımları öğrenmeleri amaçlanır. 

Aynı zamanda koçluk görüşmelerini yönetme konusunda ustalaşmalarına yönelik gözetimli koçluk yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Koçun farklı olasılıklar halinde bile müşterinin kalıplarını görme, kullandıkları dili fark etme, zihin çevrimleri, anda kalabilme, danışan ile tam ve bir olabilme konuları üzerine odaklanarak varlığını sürdürme yeteneği kazanması amaçlanır. Müşteri için neyin önemli olduğuna dikkat etme ve harekete geçme sorumluluğunu müşteriye bırakma becerileri üzerinde durulur. Koçluğun profesyonel bir meslek olarak uygulanması, hayatın diğer alanlarına adapte edilmesi ile ilgili olarak açılımlara, koçluğun etik değerleri ve temel ilkeleri üzerinden değinilir. 

Üçlü gruplarda katılımcıların koç, müşteri ve gözlemci olma deneyimi yaşayacakları uygulamalara, eğitimci gözetiminde gerçek koçluk deneyimleme atölye çalışmalarına yer verilir. Öz değerlendirme ve geri bildirimler üzerinde çalışılır.

Temel Koçluk Yetkinliklerini içselleştirmek ve uygulamak üzerine oluşturulan atölye çalışmasıdır. Her katılımcı mentor koç gözetiminde gerçek koçluk deneyimleri yaşar. Bu koçluk seansı diğer katılımcılar tarafından da izlenir ve bitiminde geri bildirimde bulunulur. Mentor koç ayrıntılı bir değerlendirme yapar.

Katılımcılar, ayrıca danışan ve gözlemci rollerini de üstlenirler. Böylece her katılımcı birçok kez koçluk yapmış, koçluk almış ve yapılan koçlukları gözlemlemiş olur. 

Farklı olasılıklarda ne şekilde uygulanacağına yönelik örnekler verilir ve bol pratik yaptırılır. Teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesiyle daha ileri koçluk becerileri ve öz güven gelişimi arttırılır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Özellikle öğrenci ve gençlerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı ortaklık süreci oluşturmaya yönelik kazanımları içerir.
Gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine en fazla katkıyı verebilecek bilgi, araç ve teknikler üzerinde durulur.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Öncelikli olarak duygusal partnerlere odaklanarak çiftlere yönelik seans yapma teknikleri üzerinde durulur. 
Aynı zamanda sosyal hayattaki tüm ilişkilere yönelik koçluğun inceliklerine odaklanılır. Etkili iletişim için müşteriye farkındalık kazandırarak onun doğru iletişim yollarına ulaşması, onları kullanması için önündeki engelleri kaldırması ve potansiyelini maksimize etmesi için gerekli koçluk yaklaşım ve kazanımlarını edindirmeyi hedefler.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

İş hayatında en üst potansiyel için farkındalıklar ve iç görüler sağlamak amaçlanır. Eğitim içeriğinde güçlü yönleri geliştirmek, kişisel farkındalığı artırmak, doğal yetenekleri geliştirmek, takımın etkin parçası olmak, yöneticilik becerisi ve doğru karar vermek konuları olacaktır. Bunların ICF temel yetkinlikleri üzerinden ele alınması ve gözetimli koçluk seansları yapılarak eğitmen tarafından geri bildirim verilmesi sağlanır. 
Detaylı bilgi için tıklayınız

Takım Koçluğunun tanımı ve takım ve gruplarda uygulanacak koçluk yaklaşımının teknikleri gösterilir. Takım koçluğu ile diğer koçluklar arasındaki Farklar. Takım Koçluğu gruplara ve takımlara koçluk yapabilecek yetkinliklere sahip olmanızı sağlar. Takımlara ve gruplara olan katkıları ortaya çıkartır.

Takım koçu için kör noktalar, takım koçluğunun farklılıkları, takım koçunun en sık yaptığı hatalar

Takım koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, takım koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Takım koçluğuna ait örnek vaka çalışmaları ve pratiklerini üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara takım koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinden geri bildirimler verilir.

Kariyerin hangi döneminde olursa olsun kişilerin gerçek potansiyelini kullanabilecekleri, başarılı, mutlu ve iş tatmini yaşayan çalışanlara dönüşmelerini hedef almaktadır.
Bu eğitimde kariyer gündemi olan kişilere koçluk yapabilmek için gerekli olan metod, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Yönetici Tanımı ve Türleri:
Farklı kurum kültürlerinde yönetici tanımları ve literatüre girmiş yönetici tipleri

Yönetici Koçluğu ve Diğer Koçluklar ile Arasındaki Farklar:
Yönetici koçunun diğer türlerden farklı olarak sahip olması gereken kurumsal yaklaşımlar ve koçluğu katkıları

Yönetici Koçunun Varlığı:
Kariyer koçu için kör noktalar, kariyer koçluğunun farklılıkları, kariyer koçunun en sık yaptığı hatalar

Olasılıklar Dünyası:
Yönetici koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, kariyer koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Teoriden Pratiğe:
Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Program Tarihleri

32. DÖNEM1. Gün2. GünModül Atölyesi
1. Modül8 Haziran Cumartesi
10.00 – 17.00
9 Haz. Pazar
10.00 – 17.00
12 Haziran Çarşamba
21.00 – 23.00
2. Modül29 Haziran Cumartesi
10.00 – 17.00
30 Haz. Pazar
10.00 – 17.00
3 Temmuz Çarşamba
21.00 – 23.00
3. Modül6 Temmuz Cumartesi
10.00 – 17.00
7 Temmuz Pazar
10.00 – 17.00
10 Temmuz Çarşamba
21.00 – 23.00
4. Modül20 Temmuz Cumartesi
10.00 – 17.00
21 Temmuz Pazar
10.00 – 17.00
24 Temmuz Çarşamba
21.00 – 23.00

* 5. Modül İleri Koçluk Atölyeleri her Salı 21.00- 22.30 arasındadır. İlk 4 modülü bitiren öğrenciler katılır.

33. DÖNEM1. Gün2. GünModül Atölyesi
1. Modül20 Temmuz Cumartesi
10.00 – 17.00
21 Temmuz Pazar
10.00 – 17.00
24 Temmuz Çarşamba
21.00 – 23.00
2. Modül3 Ağustos Cumartesi
10.00 – 17.00
4 Ağustos Pazar
10.00 – 17.00
7 Ağustos Çarşamba
21.00 – 23.00
3. Modül24 Ağustos Cumartesi
10.00 – 17.00
25 Ağustos Pazar
10.00 – 17.00
28 Ağustos Çarşamba
21.00 – 23.00
4. Modül31 Ağst. Cumartesi
10.00 – 17.00
1 Eylül Pazar
10.00 – 17.00
4 Eylül Çarşamba
21.00 – 23.00

* 5. Modül İleri Koçluk Atölyeleri her Salı 21.00- 22.30 arasındadır. İlk 4 modülü bitiren öğrenciler katılır.

Grup 1GünSaat
Öğrenci Koçluğu17- 18 Ağustos10.00- 17.00
İlişki Koçluğu1- 2 Haziran10.00- 17.00
Kariyer Koçluğu7- 8 Eylül10.00- 17.00
Girişimci Koçluğu29 – 30 Haziran10.00- 17.00
Takım Koçluğu10 – 11 Ağustos10.00- 17.00
Yönetici Koçluğu13- 14 Temmuz10.00- 17.00

* Her eğitimin süpervizyon tarihleri grup içinde belirlenecektir. Niş eğitimler 2-3 ayda bir açılmaktadır.

Katılım Koşulları & Ücret

Eğitime kabul telefon veya görüntülü mülakat ile olmaktadır. Değer ve yetkinlikleri koç olmaya uygun ve sınıf profiline uyumlu bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@esentiaacademy.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

Program seçenekleri ve ücret bilgisi aşağıdaki gibidir:

ÖZELLİKLER

ICF'in minimum eğitim koşulunu karşılayan 64 CCE değerinde temel koçluk eğitimidir.
 • Ortalama Süre / Saat
 • Temel Koçluk Eğitimi
 • İleri Koçluk Atölyesi
 • Portfolyo Çalışmaları
 • CoC Deneyim Kulübü
 • Kariyer Programı
 • Mezunlar Kulübü
 • Uzmanlık (Niş) Eğitimleri
 • Mentorluk
 • Master Class
 • Coach724.com ile Online Gelir Elde Etme
 • Taksitli Ücret
 • İndirimli Peşin Ücret

A - TEMEL PAKET

ICF'in minimum eğitim koşulunu karşılayan 64 CCE değerinde temel koçluk eğitimidir.
 • 8 hafta / 72 saat
 •  
 • 4 Katılım Hakkı
 •  
 • 1 Ay Ücretsiz
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3 x 7.500 ₺
 • 21.000 ₺

B - UNVAN PAKETİ

177 CCE değerinde LEVEL 2 (eski adıyla ACTP) programından mezun olarak PCC/ACC unvanlarına hak kazanılır.
 • 40 hafta / 150 saat
 •  
 • Sınırsız
 •  
 • 6 Ay Ücretsiz
 •  
 •  
 • Seçeceğiniz 3 Eğitim
 •  
 •  
 •  
 • 3 x 16.500 ₺
 • 46.500 ₺

Taksitli ödemeler banka hesabına havale şeklinde yapılır. Ayrıca kredi kartına taksit seçenekleri vardır.

Eğitimden 30 gün öncesine kadar yapılan tamamı peşin ödemelerde %5 ek indirim yapılır.

Belirtilen ücretlere KDV dahil değildir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

* coach724.com sitesinde yer almak karşılıklı onay gerektiren özel şartlara ve sözleşmeye bağlıdır. Temel Paket mezunları 1 yıl %50 indirimli, Unvan Paketi mezunları 1 yıl ücretsiz olarak yer alabilir.

Esentia Academy

Referanslarımız

Umut Esen Academy

KATILIMCI YORUMLARI

66 yanıt

 1. ICF Akredite koçluk eğitimi için başvurduğum ve başvurumdan bugüne kadar tek bir saniye bile pişman olmadığım bu kuruma çok teşekkür ediyorum. Hem içsel yolculuğumda hem de profesyonel iş hayatımda bana kattığı değeri burada uzun uzun anlatamam ancak koçluk gibi koçluk eğitimi almak isteyen herkese gözü kapalı öneririm. Tüm ekibe, tüm değerli hocalara teşekkür ederim. Eğitimi bitirdim dediğim yerde her şey tekrar başladı. Hocaların tutkusu ile zaten büyülenmemek elde değil. Hem profesyonel hem anlamlı hem yaratıcı hem dönüştürücü bu eğitim için çok içten memnuniyetimi dile getirmek isterim. Açıkçası ikinci bir kurum daha bakmadan başvurmuştum ve sezgilerim için kendimi bir kez daha tebrik ediyorum 🙂
  Çok kıymetli ve çok değerliydi.

 2. Koçluk eğitimi almayı düşünmeye başladığımda, pek çok yerle görüşme sağlamıştım. Bugün bu eğitimi bitirmiş biri olarak, hem eğitimi kesinlikle en iyi yerden aldığımı; hem de bu eğitimin bir süredir hayatımda kendim için yaptığım en iyi şeylerden biri olduğunu tereddüt etmeden söyleyebilirim.

  Koçluk yetkinlikleri kazanmanın yanı sıra, kendi hayatımıza dair de büyük farkındalıklar yaşadığımız, gerçekten dönüştürücü, ufuk açıcı bir eğitim oldu. Eğitim çok kapsamlı, eğitmenlerimiz bu işi gerçekten tutkuyla yapan kişiler, yoğun bilgiler öğrenirken etkileşimli bir ortamda olmak ve öğrenilenlerin hepsini eş zamanlı pratik yapma fırsatı yakalamak ve her aşamada destekleyici ve motive edici bir yaklaşımda olması müthiş.

  Ayrıca bu evet çok kapsamlı, çok etkili, çok dönüştürücü bir eğitim. Diğer yandan “Eğitimi aldık bitti.” değil, yepyeni bir serüvenin başlangıcı ve Umut Esen Academy’nin eğitimden sonrası için de sunduğu seçenekler muazzam. Bu yola çıkmaya niyet edenler için profesyonelliği ve sonrası için de destekleyici süreçleri açısından şiddetle tavsiye ederim.

 3. Merhaba,
  İnsanları “dinliyorum”. Onları “anlıyorum”. İnsanlar benden “tavsiyeler” alıyor. Onlara “yardımcı olabiliyorum”. Onların “dertlerini çözebiliyorum”.

  Bu cümleler kulağa ne kadar kuvvetli geliyor…
  Aldığım eğitim bu cümlelerin etkisini ve gerekliliğini tekrar gözden geçirmemi ve fark etmemi sağladı. Yaşadım deneyimler ise bunları farkındalıklara dönüştürdü:

  İnsanları dinlemek istiyorum, tüm varlığımla. Onları anlama için merak içerisindeyim. Kendi çözümlerini duymak için sabırsızlanıyorum. Yazdıkları hikaye kendi hikayeleri. Onların varlığından, yaşantısından ve çabalarından ilham alıyorum.

  Teknik anlamda bireysel bir öğrenim kazanmak adına sağlanabilecek bir çok alan ve enstrüman bu süreçte farklı yol gösterici eğitmen tarafından sağlandı. Koçluk sistemine ve uygulamalarına dair farklı koçların bakış açılarıyla elde edilmiş değerli bir kazanım elde ettim. Sürecin devamlılığını sağlayacak bir çok olanak ve desteğin mevcut olduğu bir tasarım, bu akademi.
  Tavsiye eder miyim?
  -Siz olsaydınız tavsiye eder miydiniz?
  #Kendi cevabınız, kendi sorularınızın içinde gizlidir.

 4. Koçluğun neliğinden, nasıl koç olunura kadar zihninizde hiç bir tereddüt kalmadan ve müthiş bir özgüven ile modülleri bitiriyorsunuz.. Akademinin enerjisi sizi ilk modülden itibaren sarıp sarmalıyor. Ve modüller bitince anlıyorsunuz ki amaç sizden para kazanmak değil, sizi kazanmak ve sizi de koçluğa kazandırmakmış asıl amaç. Her modülün hocasının gözlerinde gördüğünüz o müthiş enerji sizin zaten doğru yerde olduğunuzun ispatı oluyor.
  Modüller bitince size alın bu sertifikanız, başarılar diyen hiç kimse yok, Siz eğer koçluğa aşk ile bakıyorsanız, akademinin hocaları da sizin geleceğinize aşkla bakıyorlar ve ne dualara, ne falcılara, ne de evrene enerji göndermenize gerek kalmıyor çünkü, kariyer planlamanız içinde sizinle yürümeye devam ediyorlar.
  Evet burada ki herkes gerçek birer koç ve her gelenin de gerçek koç olması arzulanıyor.
  Katkılarından dolayı UMUT ESEN AKADEMİ’ye teşekkürler.

 5. Benim gibi kolay kolay kimselere güvenmeyen ve tabiri caizse kılı kırk yaran biriyseniz; tüm detayları sizin için birileri önceden planlamış olsun, sizi sizden daha iyi anlasınlar, sizi sizden daha fazla düşünsünler ve son derece nazik olsunlar, her zaman hoş görü ile yaklaşsınlar istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.
  İşim dolayısıyla yıl içinde fazla sayıda eğitim kurumu/eğitmen ile görüşürüm ve detaylıca araştırırım. Elbette Umut Esen Akademi’ye kayıt kararı vermem de öyle kolay olmadı 🙂 çok araştırdım, karşılaşabileceğim her durumu düşündüm ve hepsini sordum. Aldığım tüm yanıtlar tam olarak duymak istediklerimdi ve en önemlisi, hepsi gerçekti. Bunu 4. modülü tamamlamış biri olarak söylüyorum ki, size kursiyer gözü ile bakmayacak, sizi benimseyecek ve yolcuğunuzda her zaman destekleyecek olan yerdesiniz.

 6. Eğitmenlik ve koçluk yolculuğunu seçtiğim günden bugüne birçok yerden eğtim almış biri olarak, iyi ki Umut Esen Akademi diyorum. Koçluk süreci için eğitim veren firmaları karşılaştırırken tek baktığım yer, eğitimi verdikten sonra öğrencilerle olan ilişkisi devam ediyor mu etmiyor mu? Aldığım eğitimler sonrası ihtiyacım olan şey, sonrası için mentörlük ve yolda tutacak araçlardı. İşte aradığınız mentörlük, yoldaşlık, destek, oldukça değerli öğretmenler ne ararsanız var. Ya bi de şu olsa ne güzel olur dediğiniz herşeyi düşünmüşler. başlangıçtan, sınava ve sonrası için de her zaman yanında hissettirecek kurum. İnsan değer gördüğünü hissediyor. Ben bu süreci yüksek lisans programı olarak görüyorum. İçerik, ödevler, uygulamalar, yönlendirmeler sizi bu yolda tutacak araçlarla oldukça kapsamlı bir eğitim programına giriyorsunuz. Tekrardan teşekkür ederim. İyi ki…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
Yardım
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?